Membri: 36091
Ultimul membru inregistrat:

DometiGheorghe
HOROSCOP
TRIVIAS CHALLENGE 2011




A fost desemnat Geniul Orasului Tulcea. DAN CRISTIAN MUNTEANU (19 ani) a reusit sa obtina cel mai mare
punctaj in cadrul concursului de cultura generala Trivias Challenge.







ELBRUS 2010
Acum prezenti si pe Vf. Elbrus, la 5642 metri, considerat de unii geografi ca fiind cel mai inalt varf european. Inca o realizare Trivias, fiind alaturi de proiectul Altitude Addict, proiect ce vizeaza escaladarea mai multor varfuri din diferite zone ale lumii



ACONCAGUA 2010
Expeditia Aconcagua 2010 este un proiect initiat de Asociatia Explorer, Filiala Tulcea. Trivias a sustinut acest proiect, al carui obiectiv principal a fost escaladarea Vf. Aconcagua din Argentina, cu altitudinea de 6962 metri
Mai multe detalii pe www.Aconcagua2010.ro


TRIVIAS.ro prezent la 7000 metri, aproape de Zei!



TRIVIAS.ro prezent acum si pe Elbrus, Tronul Zeilor!





TRIVIAS CHALLENGE
Sambata 17 octombrie 2009 s-a incheiat prima editie Trivias Challenge, desfasurata la Coral Plaza Mall, acesta fiind primul concurs autentic de cultura generala, organizat intre liceele tulcene.
Primul loc a fost castigat de echipa Colegiului Dobrogean “Spiru Haret“, locul 2 revenind Liceului de Arta “George Georgescu” iar locul 3 Colegiului “Brad Segal”.
Premiile au fost inmanate de d-l Constantin Hogea, Primarul Municipiului Tulcea, care intotdeauna a sustinut tineretul tulcean, fiind alaturi la fiecare eveniment cultural-educational.
Site-ul Trivias.ro, organizatorul competitiei, a deschis un nou capitol al evenimentelor media, fiind primul site din Romania dedicat unor astfel de concursuri live de cultura generala.

SPONSORII EVENIMENTULUI:
Primaria Municipiului Tulcea (www.primaria-tulcea.ro)
Coral Plaza Mall (www.coralplazamall.ro)
Publicatia Info Tulcea (www.infotulcea.ro)
Publicatia Acces Nelimitat (www.accesnelimitat.ro)
Fan Courier (www.fancourier.ro)
Artis Design (www.adesign.ro)
Deluxe Computers (www.deluxecomputers.ro)
Valmark Printing
GroupAma Asigurari (www.groupama.ro)
Uby Motors
Terra SRL
Alternative Travel
Scoala de soferi Inter Cris
Promo Production (www.promoproduction.3x.ro)
Complexul turistic Mila 35 (www.mila35.ro)
Centrul muzeal eco-turistic Delta Dunarii (www.icemtl.ro)

Felicitari echipei "Spiru Haret", castigatoarea primei editii (Jewad Adel, Vasile Andreea si Besleaga Yolanda)










Copyright ©2008-2017 Trivias. Toate drepturile rezervate
*Trivias foloseste cookie-uri pentru imbunatatirea experientei tale pe site